Burtan Sport and Health

Biegi górskie

Oferta dla Twojego sportu


Wypełnij ankietę

Biegi górskie

Jest to odmiana biegów długodystansowych dla osób wymagających czegoś więcej niż prosta asfaltowa trasa wyścigu. Biegi takie są bardzo często również dłuższe niż biegi uliczne. Są biegami długodystansowymi w bardzo dosadnym tego słowa znaczeniu. Trasy biegowe sięgają od 20 do nawet 100 i więcej kilometrów. Są pełne podbiegów, łagodnych jak i stromych, zejść po zboczach, nieutorowanych etapów, skał i błota. Dodaj do tego bardzo zmienną górską pogodę i uzyskasz naprawdę wymagają dyscyplinę.

Osoba uprawiająca biegi górskie prócz spartańskiej wytrzymałości musi być również świetnie przygotowana zręcznościowo i taktycznie na różnorodne wymogi na trasie. Patrząc na bardzo zmienne warunki pogodowe, jest to jeden z tych sportów w których ogromne znaczenie odgrywa układ odpornościowy oraz wytrzymałość na skrajne okoliczności.

Biegnąc po górach szczególnie musimy uważać na ruchome i śliskie elementy na trasie oraz strome zbocza. Chęć jak najlepszego czasu nie może przesłonić biegaczowi zdrowego rozsądku i pokonania danej przeszkody przy jak najmniejszych stratach zdrowotnych. Siniaki, zadrapania i stłuczenia zwłaszcza na nogach będą tu jednak na porządku dziennym.

Ten sport jest zdecydowanie dla fanów górskich krajobrazów, wymagających utrudnień niż prostej trasy ale też cierpliwych w dotarciu do celu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów a przez to paru godzin biegu.