Dietetyka sportowa

f
Znajdź mnie na Facebooku!
Znajdź mnie na Instagramie!
Pojedyncza konsultacja

Dieta w życiu sportowców jest bardzo często pomijanym i niedocenianym elementem przygotowania treningowego. Z doświadczenia wiem, że naprawdę mała grupa sportowców odżywia się prawidłowo. W wielu przypadkach na dietę osób uprawiających sport składa się to, co akurat jest „pod ręką” lub to, co według nich jest „zdrowe’’. Niestety, zazwyczaj są to nieodpowiednie produkty, które zamiast pomóc w postępach sportowych, obniżają je, negatywnie wpływając na pracę organizmu.

Większość sportowców traci efekty ciężko przepracowanych godzin treningowych. Na skutek źle dobranej diety nie dostarczają oni swojemu organizmowi właściwych składników odżywczych, co zaburza proces regeneracji i często doprowadza do wielu chorób. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego żywienia i suplementacji można nie tylko wzmocnić i zregenerować swój organizm, ale także polepszyć wyniki w uprawianej dyscyplinie.

Żywienie sportowców to bardzo indywidualna kwestia. W pierwszej kolejności warunkowane jest ono rodzajem uprawianej dyscypliny; inaczej wygląda odżywianie u koszykarza, inaczej u zawodnika motocrossu, a jeszcze innej diety potrzebuje osoba trenująca crossfit, czy sztuki walki.

W mojej pracy staram się uwzględniać wiele czynników, które mają wpływ na odpowiedni dobór programu żywieniowego. Biorę pod uwagę szczegółową analizę badań krwi, rodzaj i dyscyplinę uprawianego sportu, wywiad z Pacjentem.

warzywa

Zalety

siła
czas
osiągnięcia